انواع مووینگ اوریج

مووینگ اوریج چیست؟

مووینگ اوریج از اندیکاتورهایی هست که گذشته سهم رو در نمودار بررسی میکنه و با توجه نکردن به نوسانهای نمودار یک خطی رو نشون میدن که این خط هم به عنوان روند سهم و نقاط حمایتی و مقاومتی محسوب میشه و با شکست این خط میتونیم منتظر تغییر روند باشیم.

تنظیمات مووینگ اوریج

همونطوری که قبلا گفتیم ، مووینگ اوریج کارش اینه که کندل های قبلی رو بررسی میکنه و میانگین اونارو با خط نشون میده. حالا ما میتونیم بشه بگیم که چند کندل قبلی رو بررسی کنه یا اینکه قیمت اولین براش مهم باشه یا قیمت آخرین رو محاسبه کنه . یکی از عددهایی که ما با تجربه بهش رسیدیم و ازش استفاده میکنیم دوره 103 روزه توی اندیکاتور مووینگ اوریج هستش که پیشنهاد میکنم حتما ازش استفاده کنید.

انواع موونگ اوریج

دو مدل مووینگ اوریج پرکاربرد هست که یکی اسمش sma هست و اون یکی اسمش ema هستش که باید هر کدوم توضیح بدیم تا کامل براتون جا بیوفته

اندیکاتور مووینگ اوریج ساده sma

نام دیگر این اندیکاتور اندیکاتور مووینگ اوریج ساده است که بدون اینکه وزنی بهش داده بشه اقدام به محاسبه کندل های قبلی میکنه و خط مووینگ اوریج رو نمایش میده یعنی هر عددی که برای محاسبه بهش بدی محاسبه میکنه و میانگین قیمتهای اون دوره رو نشون میده.

اندیکاتور مووینگ اوریج نمایی ema

این اندیکاتور مثل اندیکاتور مووینگ اوریج ساده ست فقط با این تفاوت که تو محاسبه کندل های قبلی به کندل های نزدیک وزن بیشتری میده و اونها رو مهم تر حساب میکنه و در نتیجه خطی که این اندیکاتور بهتون نشون میده دقیق تره چون داره به اتفاقات حال حاضر نمودار بیشتر توجه میکنه و در واقع اندیکاتور به روزتری هست نسبت به اندیکاتور مووینگ اوریج ساده پس بهتره که بیشتر از اندیکاتور مووینگ اوریج نمایی استفاده کنید.

انواع مووینگ اوریج ، مووینگ اوریج ساده ، مووینگ اوریج نمایی


اشتراک در تلگرام

درباره نویسنده
Generic placeholder image
گروه بی نظیر
مدرس و تحلیلگر بازار سرمایه تحلیلگر بازار مالی فارکس تحلیلگر ارشد سایت یار سرمایه برگزاری بیش از صد دوره آموزشی تحلیل بورس و فارکس عضو تیم icf_market تنها ارائه دهنده سبک ولوم تریدینگ به زبان فارسی در دنیا

مطالب مشابه

آموزش بورس در قم _ آموزش اختیار معامله در قم
آموزش بورس در قم _ آموزش اختیار معامله در قم

آموزش بورس و اختیار معامله به صورت حضوری در قم

معرفی انواع نمودار قسمت پنجم
معرفی انواع نمودار قسمت پنجم

کندل استیک یانمودار شمعی

معرفی انواع نمودار قسمت چهارم
معرفی انواع نمودار قسمت چهارم

کندل استیک یانمودار شمعی

معرفی انواع نمودار قسمت سوم
معرفی انواع نمودار قسمت سوم

بار چارت یا نمودار میله ای

تعداد دیدگاه ها :
دیدگاه خود را بنویسید

برای ارسال دیدگاه وارد حساب کاربری شوید

دسته بندی مطالب

دوره های آموزشی
نظرات دانشجویان