آموزش استراتژی های بازار اختیار معامله - قسمت پنجم

آموزش استراتژی های بازار اختیار معامله - قسمت پنجم

استراتژی های بازار اختیار معامله

در قسمت چهارم از سری آموزش های 10 استراتژی بازار اختیار معامله، به معرفی دو استراتژی استرانگل موقعیت خرید و دامنک پروانه‌ای موقعیت خرید با اختیار خرید پرداخته شد. در ادامه دو استراتژی دیگر بازار آپشن با نام های کرکس آهنی و پروانه آهنی مورد بررسی قرار می گیرد.

9-  استراتژی کرکس آهنی

در استراتژی کرکس آهنی ، سرمایه‌گذار به طور همزمان یک دامنک فروش خیزان و یک دامنک خرید افتان را تصرف می‌کند. استراتژی کرکس آهنی اینگونه شکل می‌گیرد: فروش یک اختیار فروش با قیمت بالاتر از بازار و خرید یک اختیار فروش بالاتر از قیمت بازار با قیمت اعمال پایین‌تر (دامنک فروش خیزان) و فروش یک اختیار خرید با قیمت بالاتر از بازار و خرید یک اختیار خرید با قیمتی بالاتر از بازار و قیمت اعمال بالاتر (دامنک خرید افتان). تاریخ انقضا و دارایی پایه در تمام این اختیارات معامله یکسان است. معمولاً عرض دامنه اختیار خرید و اختیار فروش در این استراتژی با هم برابر است. این استراتژی برای سودآوری در یک بازار سهام با پویایی (نوسانات) سطح پایین طراحی شده و یک میزان عایدی خالص را تضمین می‌کند. بسیاری از معامله‌‌گرها این استراتژی را به دلیل احتمال بالای کسب سود اندک آن به کار می‌گیرند.

 

برای آشنایی با بازار اختیار معامله، می توانید آموزش های رایگان اختیار معامله را از ابتدا تماشا کنید.

 

اختیار معامله و استراتژی کرکس آهنی

 

در نمودار سود و زیان فوق توجه داشته باشید که حداکثر عایدی زمانی ایجاد می‌شود که سهام در یک رنج معاملاتی نسبتاً طولانی حفظ شود. این استراتژی باعث می‌شود که سرمایه‌گذار کل اعتبار خالص دریافتی در هنگام انجام معامله را به دست آورد. هر قدر که دامنه نوسان سهام بیشتر  باشد (پایین‌تر برای اختیار فروش بالاتر برای اختیار خرید)، میزان زیان بیشتر خواهد بود تا به حداکثر مقدار خود برسد. معمولاً حداکثر زیان به طور معناداری بیشتر از حداکثر عایدی است. به این ترتیب منطقی است که این استراتژی با احتمال بالای یک عایدی اندک به پایان برسد.

 

برای یادگیری بازار اختیار معامله در بورس ایران بصورت ویدئو و به زبان ساده وارد صفحه دوره جامع ناگفته های بازار اختیار معامله شوید و حرفه ای آموزش ببینید.

 

10- استراتژی پروانه آهنی

در استراتژی پروانه آهنی، سرمایه‌گذار یک اختیار فروش به قیمت بازار را می‌فروشد و یک اختیار فروش به قیمت بالاتر از بازار را می‌خرد. همزمان با این، یک اختیار خرید به قیمت بازار را می‌فروشد و یک اختیار خرید بالاتر از قیمت بازار را می‌خرد. تاریخ انقضا و دارایی پایه تمام اختیارات معامله یکسان است. اگرچه این استراتژی مشابه دامنک پروانه ای (اسپرد پروانه‌ای) است، ولی از هر دو جفت اختیار خرید و اختیار فروش استفاده می‌کند.

این استراتژی اصولاً ترکیبی است از فروش یک استرادل به قیمت بازار و خرید «بالهای» پشتیبان. شما می‌توانید این ساختار را به صورت دو دامنک در نظر بگیرید. معمولاً عرض هر دو  دامنک را مشابه هم درنظر می‌گیرند. اختیار خرید بالاتر از قیمت بازار در موقعیت خرید باعث می‌شود که سرمایه‌گذار در برابر افت نامحدود قیمت سهام محافظت شود. اختیار فروش بالاتر از قیمت بازار نیز سرمایه‌گذار را در برابر افت قیمت محافظت خواهد کرد (از قیمت اعمال اختیار فروش تا صفر). سود و زیان به یک دامنه معین محدود خواهند شد که به قیمت اعمال در قراردادهای اختیار معامله بستگی خواهد داشت. سرمایه‌گذاران به لیل درآمدی که این استراتژی تولید می‌کند و همچنین احتمال بیشتر سودآوری اندک آن در بازار غیرپویا (بدون نوسانات شدید) از آن استقبال می‌کنند.

 

پیشنهاد ما پلتفرم معاملاتی گروه بی نظیر است که در صفحه خدمات اختیار معامله فراهم شده و دارای امکانات جذاب و  جامعی است که شما را شگفت زده می کند.

 

اختیار معامله و استراتژی پروانه آهنی

 

برای آشنایی کامل با کارگزاری ها و دریافت کد معاملاتی، می توانید در سه دقیقه کارگزاری اختیار معامله و دریافت کد معاملات آپشن را مطالعه کنید.

 

 در نمودار سود و زیان فوق، توجه داشته باشید که حداکثر مقدار عاید زمانی حاصل می‌شود که سهام در دامنه قیمت اختیار خرید و اختیار فروش فروخته‌شده باقی بماند. حداکثر عایدی برابر است با کل مبلغ تضمین خالص پرداختی. حداکثر زیان زمانی اتفاق می‌افتد که قیمت سهام در سطحی بالاتر از قیمت اعمال اختیار خرید در موقعیت خرید و یا پایین تر از قیمت اعمال اختیار فروش در موقعیت حرکت کند.

 

صفر تا صد ورود به بازار اختیار معامله را در چگونه وارد بازار اختیار معامله شویم؟ بیاموزید.
 


اشتراک در تلگرام

درباره نویسنده
Generic placeholder image
گروه بی نظیر
مدرس و تحلیلگر بازار سرمایه تحلیلگر بازار مالی فارکس تحلیلگر ارشد سایت یار سرمایه برگزاری بیش از صد دوره آموزشی تحلیل بورس و فارکس عضو تیم icf_market تنها ارائه دهنده سبک ولوم تریدینگ به زبان فارسی در دنیا

مطالب مشابه

سرمایه گذاری در بیت کوین عاقلانه است؟
سرمایه گذاری در بیت کوین عاقلانه است؟

نکات لازم برای سرمایه گذاری در ارزدیجیتال

آشنایی با انواع ارز دیجیتال
آشنایی با انواع ارز دیجیتال

دسته بندی ارز دیجیتال

کارگزاری اختیار معامله و دریافت کد معاملات آپشن
کارگزاری اختیار معامله و دریافت کد معاملات آپشن

کارگزاری های اختیار معامله در بازار آپشن کدامند. سامانه معاملات آنلاین پلاس و صحرا چیست؟

تعداد دیدگاه ها : 0
دیدگاه خود را بنویسید

برای ارسال دیدگاه وارد حساب کاربری شوید

دوره های آموزشی
نظرات دانشجویان