نمونه آموزش حرفه ای اختیار معامله

در این ویدئو گزیده ای از آموزش جامع ناگفته های اختیار معامله را برای شما بارگذاری کرده ایم. برای آشنایی با این دوره میتوانید به بخش آموزش های پیشرفته مراجعه کنید.

بازار اختیار معامله یک بازار دوطرفه ،بدون دامنه نوسان و دارای اهرم است که با حرکت های سهام بازار بورس اختیار های آن سهام نیز رشدها و اصلاح هایی خواهند داشت. اگر در این بازار دانش خود را افزایش دهید میتوانید تمامی این شرایط را به نفع خود استفاده کنید و سودهای خوبی کسب کنید.

     در بازار (آپشن) اختیار معامله چه چیزی معامله میشود ؟ 

آپشن هم جزئی از ابزارهای مشتقه به حساب می آید؟ ابزارهای مشتقه چیست؟

آیا برای خرید اختیار معامله حتما باید سهم پایه را در پورتفوی خود داشته باشیم؟

آیا برای خرید اختیار معامله باید کد جدید بگیریم؟نحوه دریافت کد معاملاتی؟ بله شما به یکی از کارگزاری های لیست پایین مراجعه کرده و کد معاملاتی آپشن خود را پس از امضای شرایط قرارداد بازار ظرف 48 ساعت دریافت مینمائید.

معمولا کارگزاری های بزرگ از دادن کد آپشن خودداری میکنند چرا که این بازار کارمزد بسیار ناچیزی برای کارگزاری دارد و به آن تن نمیدهند ولی شما میتوانید در یک کارگزاری الف سهام خرید و فروش کنید و مثال در کارگزاری گنجینه سپهر اختیار خرید و فروش کنید و نیازی به انتقال پورتفو نیست و میتواند پورتفوی گنجینه شما خالی از سهام باشد.صرفا یک کد بورسی هم برای شما صادر میشود که برای پشتیبانی از وجوه تضمین خود در صورت علاقه از این طریق هم بتوانید سهام خرید و فروش کنید.

 

در ادامه شما را دعوت میکنم به سلسله مقالات آپشن توجه کنید .

 

نکات مهم معامله گری در بازار اختیار معامله

در قسمت دوازدهم از سری آموزش های بازار اختیار معامله به توضیح استراتژی شورت استرادل پرداخته شد در این قسمت هم به نکات مهم معامله گری در بازار اختیار معامله  پرداخته خواهد شد.

الف) برای اینکه بتوانید اختیار معامله های در سود یا زیان را به راحتی بشناسید کافی است که قیمت سهم پایه آن اختیار معامله را منهای قیمت اعمال کرده و با توجه به خریدار بودن یا فروشنده بودن خود بسنجید که ایا در زیان هست یا در فروش مثلا اگر در مقام خریدار اختیار خرید هستید باید قیمت اعمال کمتر از قیمت سهم پایه باشد تا این اختیار معامله در سود محاسبه شود ولی اگر در مقام فروشنده اخیتار خرید باشید باید قیمت اعمال بالاتر از قیمت سهم پایه باشد تا این اخیتار معامله در سود باشد

ب) خریداران باید همواره در ذهن خود این جمله را ملکه کنند که ( باید ارزان بخرم تا بتوانم با فروختن آن سود کنم ) یعنی خریدار باید دنبال این باشد که اختیار معامله هایی را انتخاب کند که از قیمت منصفانه خود پایین تر معامله میشوند یعنی در واقع خریدار باید فرصت طلب باشد. اما در فروشنده برعکس خریدار باید این جمله ملکه ذهن فروشنده بشود (گران بفروش تا سود کنی ) یعنی پله اول در معامله های اختیار معامله بسیار مهم است چه در خریدار که باید ارزان بخرد و چه در فروشنده که باید گران بفروشد . پس حتما به پله اول در معاملات خود توجه کنید . فرض کنید که در مقام خریدار قرار گرفته اید و میخواهید که یک اختیار خرید بخرید و یک اختیار فروش بخرید . باید حتما به این نکته توجه کنید که روند سهم پایه میتواند در سود و زیان شما موثر باشد یعنی اگر خریدار اختیار خرید هستید باید روند سهم پایه صعودی باشد تا شما بعد از خرید سود کنید . و اگر خریدار اختیار فروش هستید باید روند سهم پایه نزولی باشد تا شما از نزول سهم پایه سود کنید . در مواقعی هم که در مقام فروشنده هستید هم قضیه برعکس است یعنی اگر فروشنده اختیار خرید هستید باید روند بازار نزولی باشد تا شما سود کنید و اگر فروشنده اختیار فروش هستید باید روند بازار صعودی باشد تا شما سود کنید .

ج ) قیمتی که بلک شولز به نمایش میگذارد به این معنی است که قیمت منصفانه این قرارداد ، امروز ، چقدر است ؟ برخی به اشتباه گمان میکنند که قیمت بلک شولز ، قیمت آینده سهم است در حالی که قیمت بلک شولز بر اساس همه ی پارامتر های نوسان پذیری ، نرخ بهره ، زمان باقی مانده تا سر رسید ، قیمت پایه سهم و.... قیمت منصفانه امروز هر قرارداد را به نمایش میگذارد و امکان دارد قیمت منصفانه یک قرارداد در امروز متفاوت با قیمت منصفانه قرارداد در روز بعد باشد .

 

برای آشنایی جامع با نحوه کار با سامانه آنلاین پلاس در بازار آپشن به صورت ویدئویی و به زبان ساده، وارد صفحه آنلاین پلاس در اختیار معامله شوید.

 

لیست کارگزاری های بازار آپشن:

 

کارگزاری های آپشن

 

برای آشنایی کامل با کارگزاری ها و دریافت کد معاملاتی، می توانید در سه دقیقه کارگزاری اختیار معامله و دریافت کد معاملات آپشن را مطالعه کنید.


اشتراک در تلگرام

درباره نویسنده
Generic placeholder image
گروه بی نظیر
مدرس و تحلیلگر بازار سرمایه تحلیلگر بازار مالی فارکس تحلیلگر ارشد سایت یار سرمایه برگزاری بیش از صد دوره آموزشی تحلیل بورس و فارکس عضو تیم icf_market تنها ارائه دهنده سبک ولوم تریدینگ به زبان فارسی در دنیا

مطالب مشابه

اختیار معامله و فیلتر ایچیموکو، کراس کیجونسن و تنکنسن بالای ابر
اختیار معامله و فیلتر ایچیموکو، کراس کیجونسن و تنکنسن بالای ابر

فیلتر ایچیموکو استراتژی معاملاتی شما برای کسب سود در بورس است

فیلتر ایچیموکو، کراس کیجونسن و صعود تا ابر
فیلتر ایچیموکو، کراس کیجونسن و صعود تا ابر

با داشتن استراتژی معاملاتی ایچیموکو میتوانید بهترین سودها را کسب کنید

فیلتر کراس ابرکومو
فیلتر کراس ابرکومو

فیلتر ایچیموکو در آسانی معاملات شما بسیار تاثیرگذار است

فیلتر کراس تنکانسن و کیجونسن در ایچیموکو
فیلتر کراس تنکانسن و کیجونسن در ایچیموکو

برای داشتن بهترین فیلترهای بورسی در کنار ما بمانید

فیلتر کاربردی بورس رایگان
فیلتر کاربردی بورس رایگان

فیلترهای بورسی را رایگان داشته باشید

تعداد دیدگاه ها :
دیدگاه خود را بنویسید

برای ارسال دیدگاه وارد حساب کاربری شوید

دسته بندی مطالب

دوره های آموزشی
نظرات دانشجویان