پول داغ و فیلتر ایچیموکو

پول داغ 

پول داغ یکی از مفاهیم اقتصادی است که در بازار سرمایه نیز کاربرد دارد و معامله گران برای تشخیص پول داغ ، تلاش میکنند. پول داغ دارای مفاهیم مختلفی است و در قسمت های مختلف اقتصادی میتواند کارایی داشته باشد.در ادامه با معانی مختلف و تعاریف مختلف این کلمه و اصطلاح آشنا خواهیم شد . در کل میتوان گفت که پول داغ در بازار سرمایه یکی از سیگنالهای توجه به سهم است و میتوان به آن اعتماد کرد.

پول داغ چیست؟

ابتدا تعریف ساده و واضح آن را بیان میکنیم و سپس به تعاریف پراکنده این اصطلاح خواهیم پرداخت. پول داغ به معنی پول سنگینی که در کمترین زمان ممکن بیشترین سود را ببرد . یعنی اگر در یک بازاری پول داغ وارد میشود به این معنی است که خریداران با انتقال سرمایه خود به این بازار در پی کسب سود در کوتاه ترین زمان ممکن هستند. این انتقال پول میتواند  از بازاری به بازار دیگر یا سهمی به سهم دیگر یا کشوری به کشور دیگرباشد و آنچه که مهم است وجود دو قید است یعنی قید کمترین زمان ممکن و قید بیشترین سود ، که با داشتن این دو قید پول داغ شناسایی شده است. 

در برخی تعاریف به پول سرقتی که در حال انتقال است پول داغ گفته میشود از این جهت که شناسایی شده و علامت گذاری شده است . یا برخی در شرط بندی به بیشترین پولی که روی آن شرط بسته شده است پول داغ میگویند.و معانی دیگر که نیاز به طرح آن ها نیست.

یکی از بهترین محصولات گروه تحلیلی بی نظیر ، فیلترطلایی ایچیوکو است .از دستش ندید.

 

پول داغ در بورس 

پول داغ در بورس به معنی ورود پول سنگین توسط یک یا چند شخص حقیقی که میتواند سیگنال خوبی برای ارزشمند بودن سهم باشد. خرید سنگین توسط حقوقی ها نمیتواند به عنوان پول داغ تلقی شود چرا که ماهیت حقوقی ها خرید سنگین است و معمولا دید بلند مدت نسبت به سهم دارند . در کل اگر خریداری پول سنگینی را برای کسب سود زیاد در کوتاه ترین زمان ممکن وارد یک سهم کند در آن سهم پول داغ رخ داده است. 

تفاوت پول داغ و پول هوشمند

پول هوشمند به پولی گفته میشود که از لحاظ حجم معاملات چندین برابر روزهای گذشته است و روند سهم هم صعودی شده باشد ولی در پول داغ آنچه مهم است ، سرانه خرید حقیقی است که باید بالا باشد به این معنی که اشخاص حقیقی اقدام به خرید حجم زیادی از سهام شده باشند . اگر چه روند سهم هنوز صعودی نشده باشد ویا اینکه حجم معاملات چندین برابر روزهای گذشته نشده باشد

فریب پول داغ را نخورید

اگر سهم از لحاظ تکنیکالی موقعیت مناسبی ندارد و مقاومتی در پیش دارد ، فریب پول داغ را نخورید چرا که ممکن است تحلیل اشخاص حقیقی که ورود پول سنگین داشته اند ، اشتباه باشد و سهم نتواند مقاومت را بشکند که در نتیجه با ریزش سهم مواجه شوید. همیشه برای ورود در سهم به شرایط مختلف سهم توجه کنید .یعنی هم به تکنیکال سهم و هم تابلوخوانی سهم و هم اخبار پیرامون سهم را مد نظر داشته باشید. تا از سهم مطمئن نشدید وارد سهم نشوید چرا که حداقل این است که سرمایه شما دچار زیان نشده و کنارشماست.

بورس ایران

 

برای استفاده رایگان از   فیلتر های کاربردی   با ما همراه باشید

 

پول داغ در بازارهای مالی

همانطور که اشاره شد پول داغ به معنی ورود پول سنگین برای کسب سود در کمترین زمان است و این اتفاق میتواند در هر بازاری و در هر کشوری رخ دهد . ممکن است برخی بازارها برای بازدهی مناسب در کمترین زمان مناسب باشد و همین فاکتورها ، خریداران را به سمت وارد کردن سرمایه شان در آن بازار خواهد کرد. در نگاه جهانی نیز همین منوال قابل پیگیری است یعنی گاهی برخی کشورها قابلیت سود سازی دارند و میتوان با ورود در آنها و سرمایه گذاری در آنجا به سودهای قابل توجهی دست پیدا کرد. ورود نقدینگی در یک بازاری یا یک کشوری با افزایش قیمت آن بازار همراه خواهد بود.برای مثال بازار بورس در سال 99 به اوج قیمتی خود رسیده بود و شروع به ریزش کرد . در این مواقع پول های خارج شده وارد بازارهای موازی مانند مسکن و طلا رفت و باعث افزایش قیمت آنها شد.پس ورود پول داغ در بازاری و خروج از بازاری هر دو میتواند سیگنال باشد . یکی سیگنال خرید و دیگری سیگنال فروش .

پول داغ در بین الملل

کشورهای پیشرفته مبدا پول داغ هستند که با کاهش نرخ بهره خود ، پول داغ را به کشورهای دیگر صادر میکنند. مقصد این پولها کشورهای نوپا در اقتصاد خواهند شد که نرخ بهره بالاتری نسبت به کشورهای پیشرفته دارند.سیاست های کشورهای نوپا در اقتصاد معمولا به طوری است که سرمایه گذاران خارجی را دعوت به سرمایه گذاری میکنند و با اجرای سیاست بازارآزاد زمینه را برای ورود سرمایه گذاران خارجی فراهم میکنند.

 

آسیب پول داغ 

نقدینگی همانقدر که میتواند سود آفرین باشد و موجب رونق اقتصاد شود ، همانقدر هم میتواند موجب تورم و گرانی شده و پول ملی را بی ارزش کند. از اینرو باید ورود پول داغ را کنترل کرد . معمولا ورود پول داغ ابتدایی شیرین و مفید دارد ولی رفته رفته اگر کنترل نشود موجب زیان و بحران خواهد شد و در نهایت با خروج پول داغ از آن بازار یا آن کشور میتواند موجب رکود اقتصادی و کم شدن ارزش پول ملی شود .کاهش نرخ بهره و افزایش نرخ ارز دو عاملی است که میتواند موجب عدم ورود پول داغ به کشورها شود از اینرو کشورها اگر در پی خارج کردن پول داغ از کشور خود باشند و یا اینکه از ورود آن جلوگیری کنند از این دو روش استفاده میکنند.

برای آموزش حرفه ای و متخصص شدن در بورس  ، دوره های پیشرفته  رو حتما شرکت کن 


اشتراک در تلگرام

دسته بندی : نظرات دانشجویان

ویدیوها

  • 0
  • نظر کاربران فیلتر ایچیموکو
  • مشاهده

مطالب مشابه

نظر خریداران فیلتر شاهکار
نظر خریداران فیلتر شاهکار

فیلتر بورس پول هوشمند یکی از بهترین فیلترهای بورسی است

نظر خریداران استراتژی شخصی
نظر خریداران استراتژی شخصی

این دوره برای اکسیریون به شدت توصیه میشود

استراتژی بورس _ استراتژی شخصی استاد جلال بیات
استراتژی بورس _ استراتژی شخصی استاد جلال بیات

استراتژی بورس خود را در کنار ما تجربه کنید

نظر خریداران استراتژی شخصی
نظر خریداران استراتژی شخصی

در این دوره با استراتژی شخصی ایچیموکو آشنا شده و خواهید توانست در کوتاه مدت و تایم های بل…

نظر خریداران استراتژی شخصی
نظر خریداران استراتژی شخصی

این دوره برای اکسیریون به شدت توصیه میشود

نظر خریداران اکسیر
نظر خریداران اکسیر

از خرید فیلتر اکسیر پشیمان نمی شوید

نظر خریداران فیلتر اکسیر
نظر خریداران فیلتر اکسیر

بهترین فیلتر بورس برای نوسان گیری

نظر خریداران استراتژی شخصی
نظر خریداران استراتژی شخصی

نقطه زنی به شگرد استاد

تعداد دیدگاه ها :
دیدگاه خود را بنویسید

برای ارسال دیدگاه وارد حساب کاربری شوید

مدرس
جلال بیات

 

مدرس و تحلیلگر بازار سرمایه  
تحلیلگر بازار مالی فارکس

تحلیلگر ارشد سایت یار سرمایه
عضو تیم icf_market تنها ارائه دهنده سبک ولوم تریدینگ به زبان فارسی در دنیا

 

آخرین مطالب
نظرات دانشجویان