روش های خرید و فروش و فیلتر ایچیموکو

نکات خرید و فروش در بورس

برای موفقیت در هر کاری نیاز است که روش و قانون حاکم برآن کار را بیاموزیم تا بتوانیم بهترین استفاده را از آن بکنیم.معامله در بورس نیز دارای قاعده و قانون است که برای موفقیت در آن نیاز است تا این قواعد شناخته شود و متناسب با آن عکس العمل نشان داده شود.عکس العملی که هر معامله گر در هنگام خرید و فروش در بازار بورس از خود نشان میدهد را استراتژی معاملاتی هر شخص گویند.یعنی هر شخصی با خود عهد میبندد که طبق قواعد حاکم بر بورس ،عکس العمل منحصر به فرد خود را انجام دهد و از این عکس العمل خود سرپیچی نکند.

استراتژی معاملاتی چیست؟

روش معاملاتی هر شخص را استراتژی معاملاتی گویند.یعنی هر شخصی با توجه به اینکه از چه روش تحلیلی استفاده میکند،مثلا تکنیکال است یا تابلوخوان است یا از تحلیل بنیادی استفاده میکند ویا اصلا ترکیبی کار میکند،میتواند استراتژی معاملاتی مختلفی را داشته باشد. در هر یک از این نوع تحلیل ها نیز دوباره میتوان انواع استراتژی معاملاتی داشت.یعنی با توجه به اینکه از چه اندیکاتوری استفاده میکنند ویا چگونه به کندل ها توجه میکنند ویا در تابلوخوانی همراه بازیگر سهم معامله میکنند یا اینکه با ورود پول هوشمند وارد میشوند و با خروج آن خارج میشوند؟استراتژی های معاملاتی نسبت به هر شخص میتواند مختلف باشد و نمیتوان تعدادی مشخص برای انواع استراتژی معاملاتی متصور بود.گاهی اشخاص از یک اندیکاتور استفاده های مختلفی میکنند و با تغییر اعداد در تنظیمات اندیکاتور برای خود استراتژی جدید میسازند.

صفر تا صد ورود به بازار اختیار معامله را در چگونه وارد بازار اختیار معامله شویم؟ بیاموزید.

 

صبوری در معاملات بورسی

یکی از نکاتی که هر معامله گر باید در معاملات خود آن را سرلوحه کار خود قراردهد صبر است.به این معنی که اگر در معاملات خود دچار زیان شده و در پی فرار از این بازار هستید باید این نکته را در نظر داشته باشید که فرار جبران زیان نخواهد کرد و باید صبر کنید و در همین بازارسرمایه زیان خود را جبران کنید. و اگر سودهای کلانی در بورس کسب کرده اید و سرمست از این اتفاق هستید و بی مهابا و بدون آموزش و داشتن استراتژی معاملاتی معامله میکنید،باید گفت که شما هم دیریا زود پشیمان خواهید شد و باید هرچه سریعتر خود را صبورانه در گروه آموزش دیدگان بورسی وارد کنید و صاحب استراتژی معاملاتی شوید تا دچار زیان های سنگین نشوید. به قول وارن بافت: بازار سرمایه بازار انتقال پول از افراد عجول به افراد صبور است.

آموزش بورس برای معامله گری ضروریست

هیچگاه خود را از آموزش بی نیاز ندانید. حتی اگر بتوانید روزی یک نکته به علم خود بیافزایید میتوانید در معاملات خود موفق تر باشید.علم و مهارت در بازار سرمایه میتواند از زیان های بسیار بزرگی جلوگیری کند و به سودهای بزرگی راهنمایی کند. در هر عرصه ای عالمانه قدم زدن موفقیت آمیزتر است و باعث آرامش شخص خواهد شد. با دنبال کردن معامله گران موفق و یادگیری از آنها ویا مطالعه کتب آنها و یا بدست آوردن مهارتهای جدید معامله گری با استفاده از تجربیات قبلی خود ویا داشتن مشاور معاملاتی ،هریک از این موارد میتواند به افزایش علم و مهارت معامله گری در بورس شما کمک کند.

روند کلی بازار بورس مهم است

روند بازار را میتوان به سه حالت صعودی ، نزولی و خنثی تقسیم کرد. یک معامله گر حتما باید به نوع روند کلی بازار دقت کند و مطابق با آن معامله کند. یعنی هیچ گاه در یک بازار نزولی دست به خرید نزنید و در بازار صعودی نیز اقدام به فروش نکنید. موافق با روند کلی بازار سرمایه معامله کنید. البته باید توجه داشت که در مسیر هر روندی حمایت و مقاومت هایی وجود دارد که اگر روند به حمایت و مقاومت خود رسید باید با توجه به این دو خط مهم در نمودار تصمیم گیری کرد. برای مثال در یک روند نزولی اگر قیمت به خط حمایت در نمودار رسیده است و فروشندگان قدرت شکستن خط حمایتی را ندارند، باید صبر کرد و منتظر تغییر روند نزولی به صعودی بود . یعنی بهترین زمان برای خرید سهم این است که قیمت سهم در نمودار به حمایت رسیده باشد و توانایی شکست خط حمایت را نداشته باشد و برگشت روند داشته باشد.ویا در انتهای روند صعودی که به مقاومت نزدیک شده است هیچگاه خرید انجام ندهید و صبر کنید تا روند سهم مشخص شود که مقاومت شکسته خواهد شد و روند صعودی ادامه پیدا خواهد کرد ویا اینکه برگشت روند خواهیم داشت و روند نزولی خواهد شد. در روند خنثی نیز به دنبال نوسانگیری باشید و سرمایه خود را برای بلند مدت در این نوسانات قیمتی حبس نکید.

برای آموزش حرفه ای و متخصص شدن در بورس  ، دوره های پیشرفته  رو حتما شرکت کن 

 

صنعت برتر و مطمئن را انتخاب کنید

قبل از اینکه سهم را انتخاب کنید باید بهترین صنعت را انتخاب کنید تا بتوانید در بین سهام موجود در این صنعت بهترین سهم را انتخاب کنید. در انتخاب صنایع باید سراغ صنایعی بروید که کمتر دچار تحریم هستند و دولت بیشتراز آنها حمایت میکنند و اخبارخوبی پیرامون آنها در حال انتشار است و آینده این صنعت امیدوارکننده و رو به رشد باشد . انتخاب بهترین صنعت ،میتواند با توجه به زمانهای مختلف ،صنایع مورد توجه معامله گران نیز متغییر باشد. مثلا زمانی که مواد غذایی و خوراکی در دنیا رو به کاهش شده است ، قطعا این دسته از سهام روند افزایشی به خود خواهد گرفت ویا اینکه اگرقیمت نفت و مواد شیمیایی افزایش یابد قطعا سهام مرتبط با این صنعت نیزبا رشد مواجه خواهند شد.

در انتخاب شرکت و سهم برتر در میان همگروهی های خود نیز باید به نکاتی توجه کرد. از جمله اینکه شرکت سود ده باشد و در فروش محصولات خود دچار مشکل نباشد ویا اینکه مدیریتی قوی داشته باشد که به موقع از سهامداران حمایت میکند، قیمت سهم در نمودار به مقاومت نرسیده باشد و یا اینکه در روند نزولی شدید نیافتاده باشد ویا اقبال بازار به این شرکت و اخباری که پیرامون این سهم منتشر میشود ، آینده سهم را روشن و امیدوارکننده جلوه میدهد.

تعیین نوع سرمایه گذاری

در ابتدای امر باید مشخص کنید که چه نگاهی به سهم انتخابی خود خواهید داشت. یعنی مدت سرمایه گذاری شما روی این سهم به چه مدت خواهد بود. آیا دید بلند مدت دارید یا کوتاه مدت یا معامله گری با دید میانمدتی هستنید؟ با مشخص کردن آن میتوانید به تغییراتی که در سهم رخ میدهد واکنش مناسب میدهد. مثلا اگر دید کوتاه مدتی به سهم داشته باشید به کوچکترین تغییرات قیمتی سهم باید حساس باشید و حمایتها و مقاومتهای بسیار نزدیک را انتخاب کنید. در حالی که اگر دید میانمدتی و بلند مدتی داشته باشید نیازی به بررسی روزانه سهم نیست و میتوانید با ترسیم حمایت و مقاومت قویتر و یا تعیین ریسک به ریوارد خود سهم را زیر نظر داشته باشید.

نقدشوندگی سهم بالا باشد

باید قبل از انتخاب سهم بررسی کنید که سهم در گذشته خود به میزان قابل توجهی معامله میشود و تعداد خریداران و فروشنده ها زیاد است ویا حجم معاملات سهم بالاست .این ویژگی بسیار مهم است چرا که هر زمانی این امکان را خواهید داشت که سهم خود را نقد کرده و پول را خارج کنید درحالی که اگر سهم جزو سهام با نقدینگی کم باشد ویا جزو سهامی باشد که سابقه بسته شدن به مدت طولانی را داشته باشد ویا اینکه صف فروشهای سنگین این سهم مورد حمایت قرار نمیگیرد و خریداری پیدا نمیکند ، سرمایه شما در این سهم قفل خواهد شد.

یکی از بهترین محصولات گروه تحلیلی بی نظیر ، فیلترطلایی ایچیوکو است .از دستش ندید.

 

p/e سهم پایین باشد

این شاخص نمایشگر میزان بازدهی سهم نسبت به قیمتی که درحال معامله است میباشد. p  که همان قیمت سهم است را وقتی تقسیم بر e که همان سود سالانه سهم است بکنیم ، عددی بدست خواهد آمد که نمایشگر میزان سالی است که اگر شرکت سود سازی کند و این سودها جمع آوری شوند پول پرداختی بابت سهم را جبران میکند.یعنی برای اینکه خریدار بتواند پول پرداختی خود را از طریق سود سهم بدست آورد چند سال زمان نیاز است که عدد p/e نمایشگر تعداد سالی است که میتوان به اصل پول خود رسید. پس هرچه این عدد پایین تر باشد یعنی امکان رسیدن به اصل سود زودتر اتفاق میافتد.نکته مهم این است که p/e هر سهم را باید نسبت به همگروهی های خود سنجید نه اینکه با سایر صنایع و گروه ها سنجیده شود. مثلا اگر قرار است یک سهم سرمایه گذاری خریداری شود باید p/e آن را با سایر همگروهی های خود بررسی کرد.

p/e سهم پایین تر از 5 باشد

با کلیلک بر روی عکس میتوانید وارد فیلترهای کاربردی و رایگان بورس شوید 

 

بررسی شرکت و نماد 

عواملی که در تغییر روند و قیمت سهم در بورس موثراست را باید بررسی کرد. عواملی مانند مدیران هیئت عمومی و سهامداران عمده شرکت که در تصمیمات شرکت نقش موثردارند.گذشته قیمتی سهم در نمودار که میتواند نقاط حمایت و مقاومت خوبی را شناسایی کند. میزان سودسازی شرکت درگذشته چگونه بوده است. شرکت چه اهداف و برنامه هایی برای آینده خود دارد.میزان دارایی و ماشین آلات و سرمایه شرکت چقدر است؟

اخبار پیرامون سهام را بررسی کنید

معامله صرفا براساس اخبارو حواشی بازار سرمایه کاری درست و حرفه ای نیست و یک معامله گر حرفه ای باید همه جوانب یک سهم را بررسی کند و سپس اقدام به تصمیم گیری کند. اخباری همچون تحریم یا عدم تحریم ، ساخت محصول جدید و پرمتقاضی مثل واکسن ، اقدامات موثر دولت در برخی سهام و..... که هر کدام میتواند موجب صعود یا نزول سهم شود .

بررسی بازارهای موازی

گاهی اوقات ورود پول در بازارهای موازی مانند طلا ، رمزارز، فارکس ، دلار و... میتواند تاثیر منفی روی بازار سرمایه و بورس بگذارد. چرا که با رشد بازارهای موازی امکان خروج پول از بازار سرمایه و نزولی شدن بورس بیشترمیشود . اغلب معامله گران به دنبال بازارهایی هستند که در روند صعودی خود سیر میکنند و در صورتی که بازار صعودی موازی را شناسایی کنند ، احتمال خروج از بازار سرمایه بسیارزیاد خواهد بود. البته ناگفته نماند که تورم و افزایش قیمت در اقتصاد میتواند موجب صعودی شدن بورس خواهد شد.

تحت تاثیر جو صف فروش و صف خرید قرار نگیرید

گاهی با تشکیل صف های فروش و صف های خرید ، معامله گران به صورت گروهی (گله ای : دور از محضر همه عزیزان مخاطب) بدون در نظر گرفتن شرایط سهم ، تحت تاثیر جو قرار گرفته و اقدام به معامله میکنند در حالی که باید همه شرایط سهم را بررسی کنند و در بهترین مواقع خرید یا فروش وارد معامله شوند.

حتما توی سری آموزش های رایگان  بورس  شرکت کن پشیمون نمیشی.


اشتراک در تلگرام

دسته بندی : نظرات دانشجویان

ویدیوها

  • 0
  • نظر کاربران فیلتر ایچیموکو
  • مشاهده

مطالب مشابه

نظر خریداران فیلتر شاهکار
نظر خریداران فیلتر شاهکار

فیلتر بورس پول هوشمند یکی از بهترین فیلترهای بورسی است

نظر خریداران استراتژی شخصی
نظر خریداران استراتژی شخصی

این دوره برای اکسیریون به شدت توصیه میشود

استراتژی بورس _ استراتژی شخصی استاد جلال بیات
استراتژی بورس _ استراتژی شخصی استاد جلال بیات

استراتژی بورس خود را در کنار ما تجربه کنید

نظر خریداران استراتژی شخصی
نظر خریداران استراتژی شخصی

در این دوره با استراتژی شخصی ایچیموکو آشنا شده و خواهید توانست در کوتاه مدت و تایم های بل…

نظر خریداران استراتژی شخصی
نظر خریداران استراتژی شخصی

این دوره برای اکسیریون به شدت توصیه میشود

نظر خریداران اکسیر
نظر خریداران اکسیر

از خرید فیلتر اکسیر پشیمان نمی شوید

نظر خریداران فیلتر اکسیر
نظر خریداران فیلتر اکسیر

بهترین فیلتر بورس برای نوسان گیری

نظر خریداران استراتژی شخصی
نظر خریداران استراتژی شخصی

نقطه زنی به شگرد استاد

تعداد دیدگاه ها :
دیدگاه خود را بنویسید

برای ارسال دیدگاه وارد حساب کاربری شوید

مدرس
جلال بیات

 

مدرس و تحلیلگر بازار سرمایه  
تحلیلگر بازار مالی فارکس

تحلیلگر ارشد سایت یار سرمایه
عضو تیم icf_market تنها ارائه دهنده سبک ولوم تریدینگ به زبان فارسی در دنیا

 

آخرین مطالب
نظرات دانشجویان