فیلتر برگشت روند نمودار در بورس

فیلترشناسایی برگشت روند در نمودار

 

برای درک صحیح از این فیلتر باید به توضیح کلید واژگان این عنوان و نیز مسائل پیرامون آن پرداخت . فیلترهای بورسی از انواع مختلفی برخوردارند و تقریبا هر معامله گری میتواند با توجه به استراتژی معاملاتی خود اقدام به طراحی فیلتربورسی کند.فیلترنویسی یکی از ویژگی های منحصر به فرد بازار سرمایه ایران است که این قابلیت را به وجود آورده است که با طراحی کدهای دستوری بتوان تمامی سهام موجود در بورس را تحلیل کرد و خروجی دلخواه را از آن بدست آورد.فیلترنویسی همان کد نویسی است ولی به زبان مخصوص بازار سرمایه که هر کسی را قادر به نوشتن فیلترکرده است . چرا که در خود سایت بورس با طراحی قسمت هایی به نام راهنمای فیلترنویسی ، زبان کدنویسی را مشخص کرده است . اگرچه بدون دیدن آموزش کامل ،نمیتوان فیلترهای پیچیده طراحی کرد ولی از همان راهنمای موجود در سایت tsetmc میتوان فیلترهای ساده ای را بدست آورد.تکیه بر فیلترهای بورسی میتواند خطرآفرین باشد. بهتر است استفاده کنندگان از فیلتر کمی به تحلیل تکنیکال و یا تحلیل بنیادی یا تابلوخوانی مسلط باشند تا بتوانند از بین سهامی که فیلترها مشخص میکند ، بهترین سهم را انتخاب کنند.گروه تحلیلی بی نظیر در سایت خود با طراحی فیلترهای کاربردی و پیشرفته از طرفی و نیز قراردادن آموزش های رایگان همراه فیلتر و نیز در خود سایت ، توانسته معامله گران را که از فیلترهای این سایت استفاده میکنند را کمک کند که هم فیلترکاربردی و مهمی را در اختیار داشته باشند وهم از علم تحلیلگیری به صورت رایگان بهره ببرند.

برای آموزش رایگان  اختیار معامله  کلیک کن

 

انواع خط روند نمودار سهام

روند نمودار سهم به مجموعه ای از کندلهای موجود در نمودار گفته میشود که در یک جهت شروع به حرکت میکنند و در واقع جهت تشکیل این کندل ها میتواند روند نمودارسهام را مشخص کند. روندهای نمودار به سه دسته روند صعودی ،روند نزولی و روند خنثی تقسیم میشود. وقتی خطی در جهت روند نمودار روی کندلها کشیده شود میتواند سه نوع خط روند یعنی خط روند صعودی یا خط روند نزولی و خط روند خنثی را مشخص کند

خط روند صعودی

اگر در جهت روند نمودار کف های به وجود آمده در نمودار را به هم متصل کرده و خطی به وجود آید. این خط را خط روند صعودی مینامند. که حداقل از دو برخورد خط به کف ها شکل گرفته است.هر چه برخورد این خط با کفهای قیمتی بیشتر باشد ، اعتبارخط روند بیشتر است.وقتی پایین ترین قیمت ها در کندل در یک راستا روبه افزایش باشند روند صعودی خواهد بود.هرچه اعتبار یک خط روند بیشتر باشد شکست آن هم بیشتر مورد توجه قرارمیگیرد.به این معنی که با شکست خطوط روند معتبر میتوان به تغییر روند نمودار امیدوار بود و اگر روند قبلی نزولی بوده است با شکست روند قبلی روند صعودی آغاز خواهد شد.

خط روند نزولی 

خطی که با اتصال قله های نمودار به هم به وجود میآید را روند نزولی مینامند. حد اقل قله مورد نیاز برای ترسیم خط روند نزولی ،دو قله است و هر چه تعداد برخورد این خط با قله ها بیشتر باشد اعتبار خط روند نزولی بیشتر است. و با شکست این خط روند نزولی احتمال تغییر روند و صعودی شدن روند بسیار زیاد است 

خط روند خنثی

خطی که از آن به عنوان خط روند خنثی یاد میشود ، خطی افقی است که از اتصال قله و دره هایی که در یک راستای افقی قرارگرفته اند ،ایجاد میشود و این قله و دره ها در یک محدوده قیمتی نوسان دارند.خط روند خنثی میتواند برای نوسانگیران سهم جذاب باشد و با مشاهده این خط روند شروع به نوسانگیری در سهم نمایند.به دلیل افقی بودن خط روند خنثی ، شکست این خط میتواند به سمت بالا باشد و یا به سمت پایین و در نتیجه میتواند شکست خط روند خنثی موجب تشکیل روند صعودی شود ویا اینکه خط روند نزولی شکل گیرد.

انواع خط روند در نمودار سهام

 

برای آموزش حرفه ای و متخصص شدن در بورس  ، دوره های پیشرفته  رو حتما شرکت کن 

 

خط روند روی اندیکاتورها

خطوط روند نشان دهنده روند قیمتی بازار و سهم است . و در واقع این قیمت ها هستند که میتوانند روند بازار را شکل دهند . اما گاهی از داده های قیمتی بازار اندیکاتورهایی شکل میگیرند که میتوان در تحلیل تکنیکال از این اندیکاتورها استفاده کرد و در پیش بینی بازار از آنها سود برد. یکی از فواید اندیکاتورها ، قابلیت رسم خطوط روند روی این اندیکاتورهاست .از اندیکاتورهایی که میتوان روی آنها خطوط روند کشید میتوان به اندیکاتور ایچیموکو ،اندیکاتور مکدی ، اندیکاتور آراس آی ، اندیکاتور ام اف آی  و.... که البته باید توجه داشت که معتبرترین خط روند ، خط روندی است که روی کندلهای نمودار رسم میشود. یعنی در واقع شکست خط روند نمودار کندل ها بسیار معتبرتراست از شکست خط روند روی اندیکاتورها.

یکی از بهترین محصولات گروه تحلیلی بی نظیر ، فیلترطلایی ایچیوکو است .از دستش ندید.


اشتراک در تلگرام

دسته بندی : نظرات دانشجویان

ویدیوها

  • 0
  • نظر دوست عزیز راجع به فیلتر اکسیر
  • مشاهده

مطالب مشابه

نظر خریداران فیلتر شاهکار
نظر خریداران فیلتر شاهکار

فیلتر بورس پول هوشمند یکی از بهترین فیلترهای بورسی است

نظر خریداران استراتژی شخصی
نظر خریداران استراتژی شخصی

این دوره برای اکسیریون به شدت توصیه میشود

استراتژی بورس _ استراتژی شخصی استاد جلال بیات
استراتژی بورس _ استراتژی شخصی استاد جلال بیات

استراتژی بورس خود را در کنار ما تجربه کنید

نظر خریداران استراتژی شخصی
نظر خریداران استراتژی شخصی

در این دوره با استراتژی شخصی ایچیموکو آشنا شده و خواهید توانست در کوتاه مدت و تایم های بل…

نظر خریداران استراتژی شخصی
نظر خریداران استراتژی شخصی

این دوره برای اکسیریون به شدت توصیه میشود

نظر خریداران اکسیر
نظر خریداران اکسیر

از خرید فیلتر اکسیر پشیمان نمی شوید

نظر خریداران فیلتر اکسیر
نظر خریداران فیلتر اکسیر

بهترین فیلتر بورس برای نوسان گیری

نظر خریداران استراتژی شخصی
نظر خریداران استراتژی شخصی

نقطه زنی به شگرد استاد

تعداد دیدگاه ها :
دیدگاه خود را بنویسید

برای ارسال دیدگاه وارد حساب کاربری شوید

مدرس
جلال بیات

 

مدرس و تحلیلگر بازار سرمایه  
تحلیلگر بازار مالی فارکس

تحلیلگر ارشد سایت یار سرمایه
عضو تیم icf_market تنها ارائه دهنده سبک ولوم تریدینگ به زبان فارسی در دنیا

 

آخرین مطالب
نظرات دانشجویان