میانگین کم کردن و فیلتر اکسیر

میانگین کم کردن و فروش پله ای در بورس

برخی اصطلاحات بورسی که در بین معامله گران رواج دارد و از آنها استفاده میکنند ،برای برخی ناشناخته است ودر این نوشتار برآنیم که با دو مفهوم میانگین کم کردن و خرید پله ای در بورس آشنا شویم . میانگین کم کردن و خرید پله ای از اقدامات معامله گران برای کم کردن ضرر و یا جلوگیری از ضرر احتمالی است

میانگین کم کردن 

وقتی پیش بینی معامله گران از آینده سهم درست از آب در نیاید و بر خلاف پیش بینی هایی که صورت گرفته بوده است ،سهم دچار نزول شود و معامله گران را با ضرر مواجه کند. بهترین کار برای یک معامله گر این است که از زیان بیشترجلوگیری کند ویا زودتر زیان خود را جبران کند. میانگین کم کردن در هر سهمی قابل قبول نیست . بلکه باید در سهمی اقدام به این کار کرد که از صعودی بودن قریب الوقوع آن مطمئن باشیم و این نزول غیر مترقبه را زود گذر بدانیم. در این مواقع است که با خرید کردن در قیمت های پایین تر و بالابردن حجم خود در یک سهم با قیمت کمتر، در مواقع برگشت وصعودی بودن بازار ،زیان خود را زودتر جبران خواهیم کرد. مثلا اگر سهمی را با قیمت 1000تومان به تعداد 1000 عدد خریداری کنیم و سهم دچار نزول شود، و پس از رسیدن قیمت به 700 تومان دوباره اقدام به خرید کنیم آن هم به اندازه 1000 برگه سهم ، یعنی در واقع ما 2000 برگه سهم داریم و به میزان 1700000تومان هزینه کرده ایم . حال اگر بخواهیم این هزینه به ما بازگردد باید قیمت سهم به 850 تومان برسد که وقتی در 2000برگه سهم ضرب کنیم ،عدد 1700000تومان بدست خواهد آمد . در حالی که اگر همان 1000 سهم ابتدایی را داشتیم ،بدون اینکه در قیمت های پایین به همان اندازه خرید کنیم ، باید وقتی قیمت دوباره به 1000 تومان رسید به اصل پول خود دست پیدا میکردیم در حالی که پس از میانگین کم کردن ، با رسیدن قیمت سهم پایه به 850 تومن اصل پول زنده شده است.

برای آموزش رایگان  اختیار معامله  کلیک کن

 

مضرات میانگین کم کردن 

یکی از مهم ترین مضرات میانگین کم کردن این است که باعث شود معامله گر با سهم ازدواج کند و به قدری دائم درحال میانگین کم کردن باشد که دچار زیان های سنگین شود در حالی که گمان میکند در حال میانگین کم کردن است یعنی سهم دائم در حال نزول وریزش است و معامله گر نیز با توهم اینکه درحال میانگین کم کردن است دائم در قیمت های پایین تر خرید انجام میدهد و گویی خود را در باتلاق این سهم بیشتر فرو میبرد برای اینکه بیشتر با این نکته آشنا شوید پیشنهاد میکنیم حتما این پست آموزشی در اینستا را مشاهده کنید.

فروش پله ای در بورس

این روش برای معامله گرانی است که محتاط و محاسبه گر هستند و در یک نظم معاملاتی اقدام به خرید و فروش میکنند. یعنی وقتی معامله گر پس از خرید سهم و تحلیل به صعودی بودن سهم اهدافی را برای آِینده سهم معرفی کرد. پس از رسیدن سهم به آن اهداف اقدام به کم کردن حجم خود در سهم میکند و در واقع به مقداری فروش دست خواهد زد . مثلا اگر سهم را در 200تومان خریداری کرده باشد و طبق تحلیل های خود مقاومت روبه روی سهم را در قیمت 500 تومان پیش بینی کند، پس از رسیدن سهم به مقاومت شروع به فروختن مقداری از سهم خود میکند تا اگر سهم نزولی شد کمی سیو سود کرده باشد و نیز اگر سهم مقاومت را شکست و دوباره به صعود خود ادامه داد از سودهای بیشتر بی نصیب نماند. این روش بخلاف میانگین کم کردن برای کسانی است که تحلیلهای خود نسبت به صعودی یا نزولی بودن سهم را درست پیش بینی کرده اند ولی برای احتیاط اقدام به معامله میکنند تا دچار از دست رفتن سود نشوند.

برای آموزش حرفه ای و متخصص شدن در بورس  ، دوره های پیشرفته  رو حتما شرکت کن 

 

خرید و فروش پله ای در بورس

به طور کلی اگر یک معامله گر اقدام به خرید پله ای در سهم میکند . میتواند نشانگر کم کردن میانگین باشد و یا اینکه از آینده صعودی سهم خیالش راحت شده و در حال افزایش حجم خود در سهم است. یعنی زمانی که سهم بتواند قله و مقاومت پیش روی خود را بشکند و از آن عبور کند معمولا معامله گران شروع به خرید پله ای میکنند تا از ادامه روند صعودی سهم سود ببرند و نیز در صورتی که پیش بینی آنها راجع به آِینده سهم اشتباه باشد در قیمت های پایین تر شروع به خرید میکنند و میانگین زیان خود را کم میکنند و رسیدن به سود و اصل پول خود را راحت تر میکنند.

خرید و فروش پله ای

همانطور که در تصویر مشاهده میکنید اگر فرض کنیم که در کف حمایتی سهم وارد شده ایم و تا قله اول همراه سهم بوده ایم وسود خوبی کسب کرده ایم ، باید در پله اول مقداری از سهم را بفروشیم که اگر سهم برگشت ، حداقل سیو سود کرده باشیم. حال اگر در ادامه سهم توانست مقاومت را بشکند و پس از لمس دوباره مقاومت شروع به رشد کند، در پله دوم دوباره وارد سهم میشویم و از سود دوباره سهم استفاده میکنیم . پس خرید و فروش پله ای به این معنی است که با احتیاط و عاقلانه سیو سود کنیم و در مواقع ضروری بتوانیم سود های بیشتری را کسب کنیم.

یکی از بهترین محصولات گروه تحلیلی بی نظیر ، فیلترطلایی ایچیوکو است .از دستش ندید.


اشتراک در تلگرام

دسته بندی : نظرات دانشجویان

ویدیوها

  • 0
  • اکسیر فیلتری بی نظیر
  • مشاهده

مطالب مشابه

نظر خریداران فیلتر شاهکار
نظر خریداران فیلتر شاهکار

فیلتر بورس پول هوشمند یکی از بهترین فیلترهای بورسی است

نظر خریداران استراتژی شخصی
نظر خریداران استراتژی شخصی

این دوره برای اکسیریون به شدت توصیه میشود

استراتژی بورس _ استراتژی شخصی استاد جلال بیات
استراتژی بورس _ استراتژی شخصی استاد جلال بیات

استراتژی بورس خود را در کنار ما تجربه کنید

نظر خریداران استراتژی شخصی
نظر خریداران استراتژی شخصی

در این دوره با استراتژی شخصی ایچیموکو آشنا شده و خواهید توانست در کوتاه مدت و تایم های بل…

نظر خریداران استراتژی شخصی
نظر خریداران استراتژی شخصی

این دوره برای اکسیریون به شدت توصیه میشود

نظر خریداران اکسیر
نظر خریداران اکسیر

از خرید فیلتر اکسیر پشیمان نمی شوید

نظر خریداران فیلتر اکسیر
نظر خریداران فیلتر اکسیر

بهترین فیلتر بورس برای نوسان گیری

نظر خریداران استراتژی شخصی
نظر خریداران استراتژی شخصی

نقطه زنی به شگرد استاد

تعداد دیدگاه ها :
دیدگاه خود را بنویسید

برای ارسال دیدگاه وارد حساب کاربری شوید

مدرس
جلال بیات

 

مدرس و تحلیلگر بازار سرمایه  
تحلیلگر بازار مالی فارکس

تحلیلگر ارشد سایت یار سرمایه
عضو تیم icf_market تنها ارائه دهنده سبک ولوم تریدینگ به زبان فارسی در دنیا

 

آخرین مطالب
نظرات دانشجویان