ورود پول حقیقی و حقوقی و فیلتر مهم و کاربردی اکسیر دربورس

ورود و خروج پول حقیقی و حقوقی

یکی از مباحثی که در انتخاب سهم برای خرید موثر است، توجه به ورود و خروج پول حقیقی یا حقوقی است. این مبحث جزو مباحث تابلوخوانی است که نمایشگر تحلیلی از داده های موجود در تابلو هر سهم در بورس میباشد.بسیاری از معامله گران استراتژی معاملاتی خود را بر اساس تابلوخوانی چیده اند و بیش از آنکه به تحلیل تکنیکال توجه کنند ، به تابلو سهم و اتفاقاتی که در آن رخ میدهد توجه دارند. تابلوخوانی بسیار جایگاه بالایی در انتخاب سهم دارد چرا که نمایشگر تصمیمات معامله گران در یک سهم و محلی برای بررسی داغ اتفاقات پیرامون سهم است.همانطور که ذکر شد ورود و خروج پول حقیقی یا حقوقی فقط یکی از گزاره های این علم است و گزاره های کاربردی زیادی وجود دارد که میتواند به کمک معامله گر آید.

صفر تا صد ورود به بازار اختیار معامله را در چگونه وارد بازار اختیار معامله شویم؟ بیاموزید.

 

اشخاص حقیقی و حقوقی در بورس چه کسانی هستند؟

به زبان ساده میتوان تعریف اشخاص حقیقی را اینگونه بیان کردافراد عادی از معامله گران  که حجم معاملات کمی دارند را میگویند. در مقابل اشخاص حقوقی متشکل از چندین انسان که دارای هدف مشترکی برای فعالیت هستند و در کنار هم اقدام به ایجاد یک شرکت و شخص حقوقی کرده اند که معمولا حجم معاملات بالایی دارند . در بیشتر مواقع سهامداران عمده در نمادهای بورسی را اشخاص حقوقی تشکیل میدهند . بازیگران سهم نیز در اکثر نمادها اشخاص حقوقی هستند . گاهی معاملات حقوقی ها به قدری حجمی بالایی دارند که سازمان بورس معاملات آنها را جدای از معاملات سازمان بورس محاسبه میکند تا به روند طبیعی معاملاتی بورس مشکلی وارد نکنند که ازآن به معاملات بلوکی تعبیر میشود.حمایت حقوقی ها در بیشتر سهام مهم است و ورود و خروج پول حقیقی میتواند بسیار اهمیت داشته باشدهرچه سهم کوچکتر باشد بازیگری اشخاص حقوقی در آن بیشتر خواهد شد چرا که با معامله اکثر سهام آن میتوانند برای آن نماد نمودارسازی کنند و سودهای خود را داشته باشند.

ورود پول حقیقی چیست؟

ابتدا باید معنای ورود و خروج پول را توضیح داد ، تا معنای ورود و خروج پول حقیقی یا حقوقی مشخص شود. معاملات بورسی همیشه دارای دو طرف خریدار و فروشنده است و آنچه اتفاق میافتد انتقال از شخصی به شخص دیگر است نه چیز دیگر. اما آنچه به عنوان ورود پول حقیقی گفته میشود به این معنی است که این انتقال از خریدار به فروشنده به چه نحوی صورت پذیرفته است؟ یعنی خریدار و فروشنده چه اشخاصی بوده اند؟ آیا اشخاص حقیقی سهام خود را به اشخاص حقوقی فروخته اند ؟ یا برعکس حقوقی ها به حقیقی ها فروخته اند ؟ معنای ورود پول حقیقی این است که ، ارزش فروش اشخاص حقوقی بیشتر از اشخاص حقیقی باشد یعنی جمع ارزش خریداران حقیقی بیش از جمع ارزش فروش حقیقی ها باشد . آنچه که مهم است ارزش معاملات حقیقی هاست که اگر مثبت باشد یعنی خریداران حقیقی  بیشتر از فروشندگان حقیقی پول وارد سهم کرده اند و ورود پول حقیقی رخ داده است.

برای استفاده رایگان از   فیلتر های کاربردی   با ما همراه باشید

 

خروج پول حقیقی چیست؟

اگر ارزش فروش اشخاص حقیقی بیش از ارزش خرید اشخاص حقیقی باشد ، خروج پول حقیقی رخ داده است . یعنی اگر جمع ارزش خریداران حقیقی را از جمع ارزش فروشندگان حقیقی کم کنیم و عدد باقی مانده منفی باشد، خروج پول حقیقی رخ داده است. چرا که میزان فروش حقیقی ها بیش از میزان خرید آنها بوده است.

ورود و خروج پول حقوقی چیست؟

در معاملات حقوقی نیز همان قاعده در جریان است . یعنی اگر میزان ارزش خرید حقوقی ها بیش از میزان ارزش فروش حقوقی ها باشد ، ورود پول حقوقی رخ داده است . و برعکس اگر میزان ارزش فروشندگان حقوقی بیش از میزان ارزش خریداران حقوقی باشد، خروج پول حقوقی رخ داده است.

ورود وخروج پول وقتی سهم در کف نمودار است 

اگر سهم در کف نموداری قراردارد و ورود پول حقیقی رخ داده است ، میتواند نشانه کد به کد حقوقی به حقیقی باشد که نوعی حمایت از سهم تلقی میشود چرا که هم برای سایر معامله گران نوعی هشدار است که این سهم مورد حمایت خواهد بود و آنها را نیز به نوعی دعوت به ورود در سهم میکند و هم با افزایش ورود پول حقیقی مخصوصا در سهام بزرگ ، میتوان شاهد صعود سهم در روزهای آینده بود. پس اگر در کف نموداری ورود پول حقیقی رخ داد میتوان با بررسی تحلیل تکنیکالی و تابلوخوانی دیگر موارد به سهم وارد شد. 

اگر سهم در کف قیمتی باشد و شاهد ورود پول حقوقی باشیم ، باز میتوان امیدوار بود که سهم درحال حمایت شدن است و سهامداران عمده سهم در حال تزریق پول برای تغییر روند در سهم هستند ، به طور کلی ورود پول در کف قیمتی میتواند نشانه خوبی برای سهامداران باشد و در واقع این پول است که میتواند تغییرروند ایجاد کند.

یکی از بهترین محصولات گروه تحلیلی بی نظیر ، فیلترطلایی ایچیوکو است .از دستش ندید.

 

ورود وخروج پول وقتی سهم در سقف نمودار است 

اگر سهم در سقف نموداری باشد و ورود پول حقیقی رخ داده باشد، بستگی به میزان قدرت خریدار به فروشنده خواهد داشت یعنی اگر در سقف نموداری سهمی کد به کد از حقوقی به حقیقی در حال رخدادن باشد، میتواند نوعی فریب از سوی حقوقی های سهم باشد چرا که با نمایش ورود پول حقیقی ،سعی دارند به طور نا محسوس ،سهام خود را در سقف قیمتی به سایر معامله گران بفروشند . در این مواقع معمولا قیمت در یک محدوده قیمتی در نوسان خواهد بود و حقوقی با عرضه وتقاضای کاذب در حال فروش تدریجی سهام خود خواهند بود. پس در سقف ها اگر شاهد ورود پول حقیقی بودید ،زیاد خوشبین نباشید.

اگر سهم در سقف قمیتی باشد و شاهد ورود پول حقوقی باشیم ، باید دید که بازیگر سهم کیست ؟ یعنی اگر بازیگر سهم حقوقی ها باشند ، باید امیدوار بود که این صعود ادامه دار خواهد بود ولی اگر بازیگر سهم اشخاص حقیقی هستند و در یک روند صعودی شاهد این ورود پول حقوقی هستیم ، نگران کننده خواهد بود و امکان نزول سهم وجود دارد.

افزونه وسهام

برای دانستن میزان خروج یا ورود پول در سهم ، کافی است افزونه وسهام را در سرچ گوگل خود اضافه کنید تا با یک کلیک بتوانید هم قدرت خریدار به فروشنده را مشاهده کنید و هم ورود یا خروج پول را داشته باشید.تصویر زیر تابلوی سهمی است که افزونه وسهام ،بر روی آن اجرا شده است . برای داشتن افزونه وسهام میتوانید از گوگل سرچ کرده و نصب کنید .

ورود و خروج پول حقیقی و حقوقی

فیلتر ورود و خروج پول 

برای داشتن فیلترهای مختلف بورسی که به صورت رایگان در اختیارشما عزیزان قرارداده شده است ، کلیلک کنید و انواع فیلترها از جمله فیلترورود و خروج پول را مشاهده کنید. 

 

برای آموزش حرفه ای و متخصص شدن در بورس  ، دوره های پیشرفته  رو حتما شرکت کن 


اشتراک در تلگرام

دسته بندی : نظرات دانشجویان

ویدیوها

مطالب مشابه

نظر خریداران فیلتر شاهکار
نظر خریداران فیلتر شاهکار

فیلتر بورس پول هوشمند یکی از بهترین فیلترهای بورسی است

نظر خریداران استراتژی شخصی
نظر خریداران استراتژی شخصی

این دوره برای اکسیریون به شدت توصیه میشود

استراتژی بورس _ استراتژی شخصی استاد جلال بیات
استراتژی بورس _ استراتژی شخصی استاد جلال بیات

استراتژی بورس خود را در کنار ما تجربه کنید

نظر خریداران استراتژی شخصی
نظر خریداران استراتژی شخصی

در این دوره با استراتژی شخصی ایچیموکو آشنا شده و خواهید توانست در کوتاه مدت و تایم های بل…

نظر خریداران استراتژی شخصی
نظر خریداران استراتژی شخصی

این دوره برای اکسیریون به شدت توصیه میشود

نظر خریداران اکسیر
نظر خریداران اکسیر

از خرید فیلتر اکسیر پشیمان نمی شوید

نظر خریداران فیلتر اکسیر
نظر خریداران فیلتر اکسیر

بهترین فیلتر بورس برای نوسان گیری

نظر خریداران استراتژی شخصی
نظر خریداران استراتژی شخصی

نقطه زنی به شگرد استاد

تعداد دیدگاه ها :
دیدگاه خود را بنویسید

برای ارسال دیدگاه وارد حساب کاربری شوید

مدرس
جلال بیات

 

مدرس و تحلیلگر بازار سرمایه  
تحلیلگر بازار مالی فارکس

تحلیلگر ارشد سایت یار سرمایه
عضو تیم icf_market تنها ارائه دهنده سبک ولوم تریدینگ به زبان فارسی در دنیا

 

آخرین مطالب
نظرات دانشجویان